Elazığ haber, Elazığ haberleri, Elazığ haber son dakika, Elazığ gündem

Genel

Elazığ Gündem haber portalında, Elazığ güncel haberlerine, Elazığspor'dan sıcak gelişmelere, Elazığ son dakika, trafik kazası ve asayiş haberlerine hız bir şekilde ilk siz erişin.

Genel Haberleri

Elazığ'da sis etkili oldu, görüş mesafesi 2 metreye kadar düştü

Elazığ'da yoğun sis etkili olurken görüş mesafesi 2 metreye kadar düştü. Araçlar sis arasında kaybolurken sürücüler düşük hızda ve araçlarının dörtlülerini yakarak seyretti.

Elazığ'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

Elazığ'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde engellilere ve ailelerine yönelik etkinlik düzenlendi.

Elazığ sis denizinde kayboldu, ortaya eşsiz görüntüler çıktı

Sabah saatlerinde etkili olan ve yer yer görüş mesafesini 3 metreye kadar indiren sis, güneşin de yüzünü göstermesiyle birlikte tarihi Harput Mahallesi'nde eşsiz manzaralar ortaya çıkardı. Kent merkezi sis denizinde kaybolurken, dron ile çekilen görüntüler görsel şölen oluşturdu.

Başkan Fırat,'2023 yılında bir milyardan fazla engelli var'

2023 yılında dünya genelinde bir milyardan fazla engelli insan bulunduğu belirten Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şube Başkanı Metin Fırat, Unutmamalıyız ki her insan bir engelli adayıdır' dedi.

Yemek için aldıkları ekmeğin içerisinden ip çıktı

Elazığ'da bir vatandaş, aldığı ekmeğin içinden ip çıktığını görünce neye uğradığını şaşırdı.

İlk ve ortaokul öğrencilerinden, 'Sevgiye Engel Yok' etkinliği

Elazığ'da '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla ilk ve ortaokul öğrencileri, zihinsel ve bedensel engeli bulunan özel gereksinimli bireyleri ziyaret etti. Burada çeşitli etkinliklerin yapıldığı ziyarette öğrencilerin yazıp okudukları mektuplar duygulandırdı.

Elazığ'da engelli vatandaşın istihdam talebi

Elazığ'da ikamet eden 42 yaşındaki bedensel engelli Öztürk Kaya, yaşadığı zorlu yaşam koşullarını anlatarak, en büyük sorununun istihdam olduğuna dikkat çekti.

Sağ eli ve sol dizini kaybetti, yaşam sevincini kaybetmedi

Elazığ'da yaşayan 30 yaşındaki Hamza Yıldız, sanayide çalıştığı dönemlerde yüksek gerilim çarpması sonucu sağ elinin ön kol seviyesinden sol dizinin ise alt seviyesinden ampute oldu. Yaşadıklarına rağmen hayattan küsmeyen Yıldız, güler yüzü ile engelli kardeşlerine örnek olmaya devam ediyor.

Ahıska Türklerinin gelenek ve görenekleri anlatıldı

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kadın ve Yaşam birimi tarafından 'Ahıska Türklerinin Kültür Paylaşımı' adlı program düzenlendi.

Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü etkinliği

Elazığ'ın Baskil ve Ağın ilçelerinde Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık kampanyası kapsamında etkinlik düzenlendi.

Elazığ Halk Eğitim Merkezi'nden kan bağışına destek

Elazığ'da Halk Eğitim Merkezi, Türk Kızılay'ına kan bağışı desteğinde bulundu.

Elazığ'da öğrencilerden Filistin'e anlamlı destek

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Özgür Filistin'in yanındayız sloganıyla başlatılan Filistin'e yardım kampanyasına, ilk ve ortaokul öğrencileri de biriktirdikleri harçlıklarla destek oldu.

Elazığ'da 'Vatan Ve Kahramanlık Buluşmaları' programı

Elazığ'da, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik 'Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları' programı düzenlendi.

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki: 'İstanbul, İzmir ve Doğu Anadolu'ya dikkat'

Japon deprem uzmanı Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki, Türkiye'deki fay hatlarının doğudan batıya harekete geçtiğini belirterek, İstanbul, İzmir ve Doğu Anadolu bölgesine dikkat çekti.

Minik öğrenciler harçlıklarını Filistin'e bağışladı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Özgür Filistin'in yanındayız sloganıyla başlatılan Filistin'e yardım kampanyasına, ilkokul öğrencileri de biriktirdikleri harçlıklarla destek oldu.

Elazığ'da kaçak avlanmaya geçit yok

Doğa Koruma ve Milli Parklar Elazığ Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, kaçak avlanma ile ilgili denetimlerine aralıksız devam ediyor.

Eşi öldü, kadın haliyle çay ocağının başına geçti

Elazığ'da yaklaşık 4 ay önce vefat eden kocasının 40 yıllık çay ocağını devretmeyip işleten Sultan Tatar (64), bir vefa örneği sergileyerek hem eşinin hatırasını yaşatıyor hem de geçimini sağlıyor.

Elazığ'da polisler örnek davranışları ile gönülleri fethetti

Elazığ'da iki polis memuru örnek davranışlarıyla gönülleri fethetti. Polislerden biri engelli vatandaşı yolun karşısına geçirirken, diğeri ise araçlar kaza yapmasın diye buz tutan yola toprak attı.

Elazığ'a acil iniş yapan Anadolujet yolcularının panik anları kameraya yansıdı

Ankara-Diyarbakır seferini yapan Anadolujet uçağı, yakıtı kritik seviyenin altına düşünce Elazığ Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı. Vatandaşların panik dolu anları ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Toplam 2072 haber.

Elazığ gündemine dair sıcak gelişmeler Elazığ Gündem haber portalında